Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 55 чоловік

Результати моніторингу якості освіти (результатати самооцінювання)

Дата: 23 червня 2022 о 09:30, Оновлено 15 лютого 2023 о 12:25
Автор: Дворян М. І.

Наказ 

Про створення робочих груп та проведення у закладі щорічного самооцінювання у 2022/2023 навчальному році 

САМООЦІНЮВАННЯ

ЯКОСТІ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ЗА 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

ЗА НАПРЯМОМ
«ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ»

 

Розглянуто на засіданні педради

від 08 червня 2022 року (протокол №16)

 

 

 

          У 2021/2022 н.р у Добрівлянському НВК продовжено роботу з розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

         Відповідно до Законів України «Про освіту» (стаття 41, частини 3 ст.48) та «Про повну загальну середню освіту» (стаття 42), Порядку проведення моніторингу якості освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України 16 січня 2020 року № 54, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10   лютого   2020   року   за   № 154/34437, Методики   оцінювання   освітніх і управлінських процесів ЗЗСО, наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у ЗЗСО» від 30.11.2020 №1480, Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти Добрівлянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Дрогобицької міської ради Львівської області та з метою розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти у НВК, постійного підвищення якості освітньої діяльності, використання системного підходу до здійснення моніторингу на всіх етапах освітнього процесу у НВК було проведено протягом квітня-травня 2022 року вивчення й самооцінювання якості освітньої діяльності за напрямом:

-        освітнє середовище в НВК.

Відповідно до наказу по НВК від 14 квітня 2022 року № 25 «Про проведення у навчально-виховному комплексі щорічного самооцінювання якості освіти за напрямом «Освітнє середовище закладу освіти»  у 2021-2022 навчальному році» були створені робочі моніторингові групи.

Члени робочих груп були ознайомлені з критеріями, індикаторами оцінювання освітньої діяльності за напрямами; проведено навчання з членами робочих груп щодо визначення і аналізу відповідного компоненту системи забезпечення якості.

               Самооцінювання здійснювалося відповідно до таких кроків:

· збір інформації;

· аналіз та узагальнення результатів самооцінювання;

· визначення результатів функціонування системи.

      Використовувались такі методи збору інформації:

- опитування учасників освітнього процесу (анкетування, індивідуальне  інтерв’ю);

- спостереження                    (за     освітнім      середовищем);

- вивчення документації закладу освіти.

Інформація, одержана під час опитування, спостереження та вивчення  документації, була узагальнена.

 

 

  

          Добрівлянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Дрогобицької міської ради Львівської області здійснює свою діяльність на підставі статті 53 Конституції України, законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Конвенції про права дитини», Указів Президента України «Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період 2012-2021 років», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», Постанов Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року», «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної середньої освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року № 898 «Про затвердження державного стандарту базової середньої освіти», Статуту Добрівлянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Дрогобицької міської ради Львівської області та забезпечує одержання учнями повної загальної середньої освіти на рівні Державних стандартів, які ґрунтуються на засадах особистісно орієнтованого і компетентнісного навчання та виховання, зумовлюють чітке визначення результативної складової засвоєння змісту базових дисциплін.

         Особлива увага була звернена на нормативно-правові документи, прийняття яких було зумовлене надзвичайною ситуацією цього навчального року: Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану», накази  МОН України від 28 березня 2022 року № 274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні», від 01 квітня 2022 року № 290 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021-2022 навчального року» тощо.

         Відповідно до Закону України «Про освіту» метою діяльності НВК є всебічний розвиток учнів та вихованців ДНЗ «як особистості та найвищої цінності суспільства, їх талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору».

         Комунальний заклад освіти Добрівлянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Дрогобицької міської ради Львівської області з  п’ятиденним режимом роботи.

         Юридична адреса закладу освіти: вул. Шкільна, 14, с. Добрівляни, Дрогобицький р-н, Львівська     область, Україна, 82134. Тел. 752-23,  е-mail: vchytel@i.ua                          

 Добрівлянську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів засновано у 1966 році. У той час вона розташовувалась у приміщенні, яке було збудоване в 1935 році. Нове приміщення школи на 350 учнів  відкрили у 1978 році. Загальна площа триповерхового будинку - 18200 кв.м. З 01.10.2011 року заклад було перейменовано з Добрівлянської СЗШ І-ІІІ ст. у Добрівлянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад –дошкільний навчальний заклад». У 2020-2021 н.р. Добрівлянський НВК пройшов перейменування та затвердження Статуту у новій редакціі (рішення IIІ ceciï Дрогобицької міської ради VIII скликання від 26.02.2021 року №150 «Про зміну назв та затвердження нової редакції статутів закладів освіти Дрогобицької міської ради Львівської області»).

         Тут є 15 класних кімнат, майстерня, комп'ютерний клас,  спортивний зал, спортивний майданчик, бібліотека, їдальня.

         Адміністрація НВК разом із колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманням її в робочому стані. Заклад намагається створити безпечні умови для роботи і навчання, відремонтувати та довести до норм та вимог сьогодення навчальні кабінети, оснастити НВК новим сучасним обладнанням.

         Педагогічним колективом закладу освіти проведено певну роботу щодо збереження й розвитку мережі НВК. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2021/2022 навчальному році були:

§     спільна робота з громадою с. Воля Якубова;

§     підвищення ефективності дистанційного навчання;

§     організація навчання за індивідуальною формою.

 

МЕРЕЖА НВК

на 2019-2020 – 2022-2023 н.р.

РОКИ/
КЛАСИ

2019-2020

2020-2021

2021-2022

2022-2023

1

12

15

13

8

2

12

13

15

13

3

10

12

12

15

4

20

10

16

12

5

19

21

10

16

6

3

19

20

10

7

12

3

21

20

8

19

12

3

21

9

16

19

12

3

10

14

11

13

-

11

8

14

11

13

Разом

145

149

146

131

    

 

 

Право громадян на доступну освіту реалізувалося шляхом запровадження різних форм навчання, однією з яких є навчання за індивідуальною формою. Індивідуальним навчанням охоплено учнів, які за станом здоров‘я не могли відвідувати навчальний заклад.

        Індивідуальні навчальні плани учнів розроблялись згідно відповідних програм з предметів та рекомендацій лікувально-контрольних комісій. Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснювалось відповідно до діючих нормативних документів Міністерства освіти і науки України.

        Організація освітнього процесу за індивідуальною формою забезпечувала не тільки певний освітній рівень дитини, відповідно до її здібностей, можливостей, а й допомагала розвивати соціальну компетентність дитини, шляхом залучення до участі у виховних заходах.

        Слід зазначити, що спостерігається зменшення кількості учнів НВК. Поряд із тим у дошкільній групі виховується 15 дітей. Загальна кількість дітей в НВК становитиме в 2022-2023 н.р. 131 +15 ДНЗ = 146. На 2022/2023 навчальний рік контингент майбутніх першокласників зменшився і складатиме 8 дітей. Вони зараховані до 1-го класу.

Мова навчання – українська.

Якісний склад педагогічних працівників

         Упродовж року навчальний заклад в основному був забезпечений кадрами.

У 2021-2022 навчальному році в НВК працювало 25 педагогів, у тому числі 1 директор, 2 заступники (1 з навчально-виховної роботи та 1 з виховної роботи (0,5 ставки), 1 педагог-організатор, 1 практичний психолог, 1 учитель перебуває у відпустці по догляду за дитиною. 1 з педагогічних працівників працюють у ДНЗ Добрівлянського НВК.

         У 2021-2022 н. р. склад педагогічних працівників з вищою освітою становить 88 % (22 педагогічних працівника). 3 педагогічних працівників мають середню спеціальну освіту, що складає 12 %. Звання «Старший учитель» присвоєне за наслідками атестації 11 учителям.

Рік

спеціаліст

ІІ категорія

І категорія

вища

категорія

учитель-методист

старший учитель

2021/2022 (25)

3

2

4

16

-

11

         Основне навантаження всіх учителів відповідає фаху за дипломом.

Кваліфікаційний рівень педагогічних кадрів

          Таким чином, у НВК проводиться системна робота по забезпеченню освітнього процесу кваліфікованими кадрами.

         Важливою складовою кадрової політики є система роботи з підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Усі плани щодо організації методичної роботи втілювалися через конкретні дії педагогічного колективу, спрямовані на реалізацію законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Концепції НУШ. Особлива увага була приділена впровадження інноваційних технологій у освітній процес та управлінську діяльність.

         Результати анкетування були проаналізовані та підведені підсумки самооцінювання якості освітньої діяльності за напрямом «Освітнє середовище закладу освіти» за 2021-2022 навчальний рік.

         Результати самооцінювання були подані у вигляді узагальненої таблиці оцінювання критеріїв, індикаторів внутрішньої системи забезпечення якості освіти та розглянуті на засіданні педагогічної ради.

 

Узагальнена таблиця оцінювання критеріїв, індикаторів внутрішньої системи забезпечення якості освіти

2021-2022 навчальний рік

 

 

Критерії оцінювання

Індикатори оцінювання

Результа-ти оцінюва

ня

1. Освітнє середовище закладу освіти

Д

Вимога 1.1. Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці

1.1.1. Приміщення і територія закладу освіти є безпечними та комфортними для навчання та праці

1.1.1.1. Облаштування території закладу та розташування

приміщень є безпечними

Д

1.1.1.2. У закладі освіти забезпечується комфортний повітряно-тепловий режим, належне освітлення, водопостачання. Водовідведення, опалення, прибирання приміщень, облаштування та утримання туалетів, дотримання питного режиму , дотримуються санітарно-

гігієнічні вимоги

Д

1.1.1.3. У закладі освіти забезпечується раціональне використання приміщень і комплектування класів (з урахуванням чисельності здобувачів освіти, їх особливих

освітніх потреб, площі приміщень)

В

1.1.1.4. У закладі освіти є робочі (персональні робочі) місця для педагогічних працівників та облаштовані місця відпочинку для учасників освітнього процесу

Д

1.1.2. Заклад освіти забезпечений навчальними та іншими приміщеннями з відповідним обладнанням, що необхідні для реалізації освітньої

програми

1.1.2.1. У закладі освіти є приміщення, необхідні для реалізації освітньої програми та забезпечення освітнього

процесу

Д

1.1.2.2. Частка навчальних кабінетів початкових класів, фізики, хімії, біології, інформатики, майстерень/кабінетів трудового навчання (обслуговуючої праці), спортивної зали, інших кабінетів, які обладнані засобами навчання відповідно до вимог законодавства та освітньої програми

Д

1.1.3. Здобувачі освіти та працівники закладу освіти обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і

дотримуються їх

1.1.3.1. У закладі освіти проводяться навчання/інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій

Д

1.1.3.2. Учасники освітнього процесу дотримуються вимог щодо охорони праці, безпеки життєдіяльності,    пожежної безпеки, правил поведінки, у тому числі в умовах надзвичайних ситуацій

Д

 

1.1.4. Працівники обізнані з правилами

поведінки в разі нещасного випадку

1.1.4.1. У закладі освіти проводяться навчання/інструктажі педагогічних працівників з питань      надання домедичної допомоги, реагування на випадки

травмування або погіршення самопочуття здобувачів освіти та працівників під час освітнього процесу

Д

зі здобувачами

освіти та працівниками закладу освіти чи раптового погіршення їх стану здоров’я і вживають

необхідних заходів у таких ситуаціях

1.1.4.2. У разі нещасного випадку педагогічні працівники та керівництво закладу діють у встановленому законодавством порядку

Д

1.1.5. У закладі освіти створюються умови для харчування

здобувачів освіти і працівників

1.1.5.1. Організація харчування у закладі освіти сприяє

формуванню культури здорового харчування у здобувачів освіти

Н

1.1.5.2. Частка учасників освітнього процесу, які задоволені умовами харчування

-

1.1.6. У закладі освіти створюються умови для безпечного використання мережі Інтернет, в учасників освітнього процесу формуються навички безпечної

поведінки в Інтернеті

1.1.6.1. У закладі освіти застосовуються технічні засоби

та інші інструменти контролю за безпечним користуванням мережею Інтернет

В

1.1.6.2. Учасники освітнього процесу поінформовані

закладом освіти щодо безпечного використання мережі Інтернет

В

1.1.7. У закладі

освіти застосовуються підходи для адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу, професійної адаптації

працівників

1.1.7.1. У закладі освіти налагоджено систему роботи з

адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього  процесу

Д

1.1.7.2. Заклад освіти сприяє адаптації педагогічних працівників до професійної діяльності

Д

Вимога 1.2. Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм

насильства та дискримінації

1.2.1. Заклад освіти планує та реалізує

діяльність щодо

1.2.1.1. Керівник та працівники закладу дотримуються вимог нормативно-правових актів щодо виявлення ознак

булінгу,  іншого насильства та запобігання ньому. У

В

 

запобігання будь- яким проявам дискримінації, булінгу в закладі

закладі освіти розроблено план заходів із запобігання та

протидії булінгу

 

1.2.1.2. У закладі освіти реалізуються заходи із

запобігання проявам дискримінації

В

1.2.1.3. Частка здобувачів освіти і педагогічних працівників, які вважають освітнє середовище

безпечним і психологічно комфортним

В

1.2.1.4.Педагогічні працівники закладу освіти проходять

навчання, ознайомлюються з нормативно-правовими документами щодо виявлення ознак булінгу, іншого

насильства та запобігання йому

Д

1.2.1.5. Заклад освіти співпрацює з представниками правоохоронних органів, іншими фахівцями з запитань

запобігання та протидії булінгу

В

1.2.2. Правила поведінки учасників освітнього процесу в закладі освіти забезпечують дотримання етичних норм, повагу до гідності, прав і свобод

людини

1.2.2.1. У закладі освіти оприлюднені правила поведінки, спрямовані на формування позитивної

мотивації у поведінці учасників освітнього процесу та реалізацію підходу, заснованого на правах людини

Д

1.2.2.2. Частка учасників освітнього процесу,

ознайомлених із правилами поведінки у закладі освіти

В

1.2.2.3. Учасники освітнього процесу дотримуються прийнятих у закладі освіти правил поведінки

Д

1.2.3. Керівництво та Педагогічні працівники протидіють булінгу, іншому насильству, дотримуються порядку реагування на їх прояви

1.2.3.1. З метою запобігання різним проявам насильства (у закладі освіти та/або вдома) здійснюється  аналіз

причин відсутності здобувачів освіти на заняттях та вживаються відповідні заходи

В

1.2.3.2. Заклад освіти реагує на звернення про випадки

булінгу

Д

1.2.3.3. Психологічна служба (практичний психолог) закладу освіти здійснює системну роботу з виявлення, реагування та запобігання булінгу,

іншому насильству (діагностування, індивідуальна робота, тренінгові заняття)

Д

1.2.3.4. Частка здобувачів освіти (в тому числі із

соціально-вразливих груп), які в разі потреби отримують у закладі освіти психолого-соціальну підтримку

Д

1.2.3.5. Заклад освіти у випадку виявлення фактів булінгу та іншого насильства повідомляє органи та служби у справах дітей, правоохоронні органи

Д

Вимога 1.3. Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання

освітнього простору

1.3.1. Приміщення

та територія закладу освіти облаштовується з урахуванням принципів універсального дизайну та/або

1.3.1.1.У закладі освіти забезпечується архітектурна

доступність території та будівлі

ВП

1.3.1.2. У закладі освіти забезпечуються розумні пристосування для дітей з особливими освітніми потребами, приміщення (туалети, їдальня, облаштування          коридорів, навчальних кабінетів) і територія (доріжки, ігрові, спортивні майданчики) адаптовані до використання всіма учасниками освітнього процесу

ВП

 

розумного пристосування

1.3.1.3. У закладі освіти наявні та використовуються

ресурсна кімната, дидактичні засоби для осіб з особливими освітніми потребами

Н

1.3.2. У закладі освіти застосовуються методики та технології роботи з дітьми з особливими освітніми потребами

1.3.2.1. Заклад освіти забезпечений асистентом вчителя, практичним психологом, вчителем-дефектологом, іншими фахівцями для реалізації інклюзивного навчання

(у разі потреби)

ВП

1.3.2.2. У закладі освіти забезпечується корекційна спрямованість освітнього процесу(у разі потреби), педагоги володіють та застосовують методи, прийоми,

технології роботи із здобувачами освіти із особливими    освітніми потребами

Д

1.3.2.3. Педагогічні працівники застосовують форми,

методи, прийоми роботи з дітьми з особливими освітніми потребами при організації індивідуального навчання

Д

1.3.2.4. У закладі освіти налагоджено співпрацю педагогічних працівників з питань соціалізації, навчання дітей з особливими освітніми потребами (створення команди психолого-педагогічного

супроводу, розроблення індивідуального навчального плану)

Д

1.3.3. Заклад освіти взаємодіє з батьками дітей з особливими освітніми потребами, фахівцями інклюзивно- ресурсного центру, залучає їх до необхідної підтримки дітей під час здобуття

освіти

1.3.3.1. У закладі освіти індивідуальна програма розвитку розроблена за участі батьків та створені умови  для залучення асистента дитини в освітній процес

-

1.3.3.2. Заклад освіти співпрацює з інклюзивно-

ресурсним центром щодо психолого-педагогічного супроводу здобувачів освіти з особливими освітніми потребами

Д

1.3.4. Освітнє середовище мотивує здобувачів освіти до оволодіння ключовими компетентностям и та наскрізними уміннями, ведення

здорового способу життя

1.3.4.1. У закладі освіти формуються навички здорового

способу життя (харчування, гігієна, фізична активність) та екологічно доцільної поведінки у здобувачів освіти

Д

1.3.4.2. Простір закладу освіти, обладнання, засоби навчання сприяють формуванню ключових компетентностей та наскрізних умінь здобувачів освіти.

Д

1.3.5. У закладі освіти створено простір інформаційної взаємодії та

соціально- культурної

1.3.5.1. Простір і ресурси бібліотеки/інформаційно- ресурсного центру використовуються для індивідуальної, групової, проектної та іншої роботи у рамках освітнього процесу, різних форм комунікації учасників освітнього процесу

ВП

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.