Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Дата: 31 липня 2018 о 12:44, Оновлено 26 вересня 2022 о 19:23

Згадка про парохіяльну школу в Добрівлянах датована аж з 1830 року. Завідував школою Гнат Терлецький, який навчав 13 дітей.  Освіта не була обов'язковою. Тому, наприклад у 1863 році, коли школою керував Фома Легуш, з 186 дітей, які могли б навчатися, школу відвідувало тільки 34 учні.

31 травня 1881року Крайова Шкільна Рада у Львові надала школі в Добрівлянах статусу державної.

Одним із учителів у державній однокласній школі працював добрівлянець Г. Римар, гімназійний товариш І.Франка.

26 липня 1901року Крайова Шкільна Рада визнає добрівлянську школу державною двокласною, з українською мовою навчання та двома учителями для 147 дітей, всі видатки покладалися на бюджет краю.Та добрівлянські жиди виступили за польську мову навчання. Під час референдуму в селі їхній голос "переважив",тому що під час австрійської окупації влада в Галичині належала полякам. Таким чином, польська мова стала мовою навчання у двокласній школі.

Під час польської окупації добрівлянська школа до 1935 року називалася п'ятикласною, хоча був і шостий клас.

У будинку школи бракувало приміщень, тому окремі класи розташовано в залі читальні "Просвіта".

За війта Івана Андрійовича Стеціва громада продала селянам клаптики городів, а гроші передала для побудови  у 1935 році дерев'яної, закритої бляхою, школи. До 1945 року ця школа була семикласною, а далі, до1966року - восьмикласною.

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ШКОЛУ

Добрівлянська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ст. заснована в 1966 р. Знаходилася вона в типовому приміщенні, збудованого в 1935 році.

З часом це приміщення не поміщало учнів, які стікалися сюди з навколишніх сіл (Воля Якубова, Ролів, Рихтичі).

У 1976 році на засіданні Міжколгоспбуду прийнято рішення про будівництво нового шкільного приміщення в Добрівлянах.

Нова світла, простора школа розчинила свої двері у 1978 р.

Свідоцтво про державну реєстрацію видане 27 листопада 1995 року.

Школа проліцензована обласним управлінням освіти Львівської облдержадміністрації в липні 1997 року і визнана такою,

що має всі умови для здійснення повноцінного навчального процесу. За наслідками ліцензування їй дано статус державного закладу

з правом видачі державних документів про одержання неповної та повної середньої освіти.

Школа має власний статут і здійснює свою діяльність на його основі.

За своїми організаційно-правовими формами є загальноосвітнім закладом, заснованим на комунальній власності територіальної громади

села Добрівляни.

Першим директором Добрівлянської школи був Веньгжин Казимир, який відзначався працьовитістю і брав активну участь

у громадсько-культурному житті села, доклав багато зусиль до будівництва школи разом із війтом села Стецівим Іваном.

Директорами школи працювали: Берегуляк Микола Андрійович (1939-1944 рр.), Яворський Степан Якович (1944 – 1952 рр.),

Гузар Зеновій (1952-1953 рр.), Масько Іван Якович (1953-1968 рр.), Нижник Мирослав Дмитрович (1968-1988 рр.),

Баранецький Остап Євгенович (1988-1990 рр.)

3 1990 року директором школи  призначений Бульо І.С., випускник школи, закінчив Дрогобицький педагогічний інститут ім. І.Франка

Школа розташована від районного центру міста Дрогобича на відстані 15 км.

У 2010-2011 навчальному році в школі навчалося 130 учнів. Школа поповнюється учнями за рахунок навколишніх сіл:

Волі Якубової і Ролева, де функціонують загальноосвітні школи І ст. та І-ІІ ст.

Чисельність учнів школи протягом 5 років: у 2006-2007 р. в школі вчилося 152 учні, у 2007-2008 р. - 148 учнів, у 2008-2009 р. - 142 учні,

у 2009-2010 р. - 135 учнів, у 2010-2011 р. – 130 учнів.

У 1978 році в Добрівлянах постала мурована загальноосвітня середня школа на 350 учнів.

ЇЇ будинок загальною площею 18200 кв.м має автономне газове опалення і водопостачання.

Тут є 15 класних кімнат, де розміщені навчальні кабінети, майстерня, комп'ютерний клас,

спортивний зал і бібліотека

Директором школи з 1990 по жовтень 2019 року був Іван Степанович Бульо.

З 6 грудня 2019 року директором Добрівлянського НВК І-ІІІ ст. став Володимир Володимирович Штокайло.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.